W ramach 27 finału Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przasnyszu odbyła się bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”.

Była to druga edycja tej imprezy złożonej z dwóch biegów na dystansach 1 km i 5 km. Uczestnictwo w zawodach miało charakter honorowy, nie było prowadzonego pomiaru czasu. W miejsce opłaty startowej prowadzona była zbiórka na rzecz WOŚP.

Mimo kiepskiej pogody zawodnicy licznie stawili się na linii startu. Łącznie w dwóch biegach wzięło udział 63 biegaczy. W grupie uczestników można było znaleźć zarówno profesjonalnych biegaczy jak i amatorów. Biegły małe dzieciaczki wpierane przez rodziców ale nie brakowało też bardzo doświadczonych biegaczy.

Niektórzy mierzyli się z trasą w samotności a inni biegli zwartymi zorganizowanymi grupami. Wszystkich łączył jeden wspólny cel – wpieranie akcji WOŚP. Wszyscy uczestnicy bezpiecznie dotarli do mety i wszyscy mogą czuć się zwycięzcami. Na mecie na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal oraz pyszna grochówka z firmy Artemida z pieczywem z piekarni Klementynka.


Na zakończenie imprezy zostały wręczone symboliczne nagrody niespodzianki w kilku kategoriach:
trasa przebiegnięta po łepkach;
najdokładniej przebiegnięta trasa;
najmłodszy zawodnik;
najstarszy zawodnik;
najsłodszy zawodnik;
zawodnik z najciekawszym przebraniem.


Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali funkcjonariusze Policji, Strażacy z OSP Czernice Borowe, harcerze ZHP Przasnysz oraz przedstawiciele służby zdrowia z MEDI TRANS.
Biegaczy poprowadził specjalny pojazd z auto moto klubu RZEMIEŚLNIK wskazując właściwą trasę.
Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu i przeprowadzeniu biegu.